PROGRAM 2018

Z PRZYJEMNOŚCIĄ PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PROGRAM POZNAŃSKIEGO FESTIWALU KRYMINAŁU GRANDA 2018

SPOTKANIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ NA SCENIE GŁÓWNEJ PAWILONU ORAZ W AULI ARTIS. ZAPRASZAMY  TEŻ DO  STACJI SENSACJI, ZOBACZ CO JESZCZE GRANDZI SIĘ W MIEŚCIE

Zarówno w PAWILONIE jak i w AULI ARTIS będzie prowadzona przez wydawnictwa sprzedaż książek.

WSZYSTKIE WYDARZENIA ORGANIZOWANE W RAMACH FESTIWALU SĄ BEZPŁATNE. JEDNAKŻE NA NIEKTÓRE Z NICH OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE ZAPROSZENIA LUB ZAPISY. Informacja na ten temat znajduje się przy danym punkcie programu. Na tydzień przed GRANDĄ (14.09) aktywujemy specjalny link umożliwiający dokonanie zapisów, zwłaszcza dla przyjezdnych!

ZAPROSZENIA  również te bez zapisów będą dostępne od 15.09 w CIM przy ul.Ratajczaka 44, 60-101 Poznań oraz w punkcie informacji festiwalowej w Pawilonie ul. Ewangelicka 1 w piątek (21.09) od 15:30, w sobotę (22.09) od 10:00 do 15:00, osoby przyjezdne mogą wejściówkę zarezerwować mailowo od 15.09 pod adresem: granda@festiwal-granda.pl.

 

PIĄTEK 21 WRZEŚNIA, PAWILON ul. Ewangelicka 1

15.30 BOHATERSKIE, OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU 
16.00  zMOTYWowani. Z Katarzyną Bondą i Remigiuszem Mrozem rozmawia Magdalena Rataj.
17.30 Kogo? czego? (nie ma) BOHATERÓW!? Spotkanie z reportażystką Justyną Kopińską poprowadzi Gosia Sikorska.
19.00
Przypadki widzenia. Przemysław Semczuk rozmawia z Krzysztofem Jackowskim o współpracy z policją i jasnym widzeniu zbrodni.
20.00 GRANDA 18+  Wykład dra Bogdana Lacha. Co łączy Icemana i Teda Bundy? Profilowanie kryminalistyczne. Na spotkanie obowiązują zapisy.
21.30  GRANDA 18+ Wykład dr Joanny Stojer-Polańskiej. Zabójstwa rozwiązane po latach. Prawdziwi bohaterowie w zbrodniach prawdziwych. Na spotkanie obowiązują zapisy.

 

SOBOTA 22 WRZEŚNIA, Pawilon ul. Ewangelicka 1

10.00 DLA DZIECI Rozwiązywanie zagadek z detektywami z Tajemniczej 5. Spotkanie z Martą Guzowską dla młodych czytelników poprowadzi Natalia Szenrok-Brożyńska.
11.00 Tajna broń pisarza. Michał Larek i Joanna Opiat-Bojarska zdradzą sekrety warsztatu pisarskiego i przedstawiają swoich konsultantów. Ich gośćmi będą: Marek Bronicki – były komendant lubuskiej policji oraz  “Marek” – były funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Spotkanie poprowadzi Przemysław Semczuk.
12.30 Dekonspiracja. Co kogo kręci w szpiegowaniu i jak to się kręci. Tomasz Sekielski i Vincent V. Severski odpowiedzą na pytania Przemysława Poznańskiego
14.00 Bohaterowie niepokorni. Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i Mariuszem Czubajem poprowadzi Anna Misztak
15.30 Tajemnice Kości wykład antropologa sądowego dr Doroty Lorkiewicz-Muszyńskiej

 

SOBOTA 22 WRZEŚNIA, Aula Artis ul. Kutrzeby 10

Goście festiwalu będą podpisywać książki po spotkaniu. Zapisz

16.00 Spotkanie z  Rachel Abbott. Rozmowę poprowadzi Justyna Zimna. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia
18.00 Spotkanie z Jørnem Lier Horstem. Rozmowę poprowadzi Przemysław Czarnecki. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia
19.30 GALA PREMIER, czyli co nowego w kryminale. Książki zaprezentują: Robert Małecki, Marcel Woźniak, Michał Larek, Max Czornyj, Mateusz Lemberg, Piotr Bojarski, Dagmara Andryka, Bartosz Szczygielski, Anna Bińkowska, Jacek Ostrowski, Krzysztof A. Zajas, Piotr Liana, Agnieszka Pruska, Lilia Łada. Spotkanie z pisarzami poprowadzi Dariusz Milejczak  Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia

   

NIEDZIELA 23 WRZEŚNIA, PAWILON ul. Ewangelicka 1

09.30 DLA DZIECI Laboratorium Małego Detektywa. Pędzelki, tusze, proszki, taśmy, teczki, słuchawki, tajne mikrofony… – czyli czego potrzebuje detektyw? Zapraszamy do Laboratorium Małego Detektywa i na wspólną zabawę z bohaterami serii Operacja Jørna Lier Horsta!
11.00 Zawód – policjant. Rozmawiać będą Katarzyna Puzyńska, autorka  książki Policjanci. Ulica, przedstawiciel policji oraz ekspert w zakresie terroryzmu i terroru kryminalnego  Andrzej Mroczek . Spotkanie poprowadzi Błażej Wandtke.
12.30 Trzech panów i zbrodnia. Z Robertem Małeckim i Marcelem Woźniakiem rozmawiał będzie Wojciech Chmielarz.
13.30 Pokaż mi bohatera, a napiszę ci tragedię (Francis Scott Fitzgerald). Spotkanie z Małgorzatą Rogalą, Joanną Jodełką i Piotrem Bojarskim poprowadzi Justyna Zimna.
15.00  Bohaterowie w cudzysłowie, czyli zbrodnie fantastyczne Anety Jadowskiej. Rozmowę poprowadzi Anna Misztak
16.00 Zmysłowość słuchania. Ryszard Ćwirlej, Marta Guzowska, Max Czornyj i Kalina Olejniczak będą dyskutować o audiobookach, słuchowiskach i innych doznaniach “czytelniczych”.
 17.30 Bohaterki zza krat. O kobietach w więzieniach w kontekście książki Skazane na potępienie. Dyskutować będą: reportażystka Ewa Ornacka, psycholog Małgorzata Gamian-Wilk, była więźniarka Beata Krygier. Rozmowę poprowadzi  Anna Wojtkowiak
19.00 Kabaret w kryminale, czyli tu się (nie) morduje. GRANDOWY wieczór z  Marcinem Wrońskim, Marcelem Woźniakiem i Magdą Sobczak.

NIEDZIELA : SPACER LITERACKI Z ALEKSANDREM PRZYBYLSKIM, KTÓRY ŚLADAMI SWOJEJ KSIĄŻKI OPROWADZI PO “ABISYNII”  zapraszamy na stronę spotkania do STACJI SENSACJI

ZAPRASZAMY TAKŻE DO UDZIAŁU W WYDARZENIACH PROPONOWANYCH PRZEZ STACJE SENSACJE  W CAŁYM POZNANIU! Program Stacji Sensacji uzupełniany będzie na bieżąco w miarę jak będziemy otrzymywać kolejne zgłoszenia.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz