BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH

 

Po raz trzeci nie tylko otrzymujemy od Biblioteki Raczyńskich patronat nad naszym festiwalem, ale także grandzimy w ramach Stacji Sensacji!

 

 

  • W tymroku od 22.09 przez 4 tygodnie w holu głównym zostanie przygotowana specjalna wystawa planszowa pt. KANON LITERACKICH ZBRODNIARZY
  • W ramach CZYTATÓW – cyklu spotkań organizowanych przez Bibliotekę Raczyńskich, których ideą jest kontakt z książką i teatrem dzieci, ich rodziców i wszystkich zainteresowanych osób – w sobotę 23.09 godz. 12.00 w sali 1 zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na CZYTATY: Jak zostać detektywem? Poradnik dla uważnego czytelnika z udziałem Joanny Jodełki i Roberta Ziółkowskiego.

Na wszystkie nasze wydarzenia, wstęp wolny, bez zapisów.

Więcej szczegółów na stronie www.

Biblioteka Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich to najstarsza z istniejących publiczna biblioteka w Polsce. Została otwarta 5 maja 1829 roku, a swoją siedzibę ma w budynku przy pl. Wolności w Poznaniu. Fasada gmachu jest wzorowana na paryskim Luwrze i było to pierwszy w Polsce budynek wzniesionym na cele biblioteczne.

W nowym gmachu Biblioteki, otwartym w 2013 roku, znajdują się różne wypożyczalnie, czytelnie i Biblioteka dla dzieci. Z 38 naszych filii dla dzieci i dorosłych rozmieszczonych na terenie całego Poznania korzysta ponad 80 tys. zarejestrowanych czytelników. Poza bogatą ofertą książek (ponad 1,8 miliona woluminów) i czasopism, większość oddziałów udostępnia audiobooki, w 17 filiach wypożyczamy filmy na dvd, a oddziały dziecięce dodatkowo oferują atrakcyjne gry planszowe.

Organizujemy spotkania autorskie, wystawy, promocje książek, prelekcje, warsztaty.

Zapisz

Zapisz

Zapisz