GRANDA przedstawia

Ten tydzień Granda rozpoczyna polecając gorąco najnowszą książkę Olgi Rudnickiej

olgarudnicka

„Były sobie Świnki trzy„ , to niezwykle relaksująca opowieść o trzech paniach, które mimo, że niezbyt miłe, niezbyt mądre, a nawet zupełnie nieznośne zdobywają szczęście i miłość. Przeszkody na ich drodze likwidują się same, chociaż nie zupełnie bez ich udziału. Przepisowe Wilki to butne, egoistyczne i wyrachowane dranie i w pełni zasługują na swój marny los. Jest też dobra wróżka, odległa od bajkowego archetypu o lata szemranej przeszłości. Zupełnie przypadkiem znajdująca się we właściwym czasie i miejscu. Olga Rudnicka napisała pełną humoru kryminałkę – książkę – bajkę, o realizacji której, przynajmniej raz w życiu mściwie marzyła każda kobieta – ja to nawet ze dwa razy.

Najnowsza książka Olgi Rudnickiej to przyjemna, lekka acz niebanalna lektura, okraszona błyskotliwym humorem i barwnymi postaciami, ze wszystkimi elementami bajkowego gatunku. Kobiety ją pokochają!

ps. naszym zdaniem w podtytule książki powinno stać słynne „Ce que femme veut, Dieu le veut”


 

Tym razem Granda poleca najnowszą książkę Joanny Jodełki, której premiera już 2 marca 2016
Drodzy kryminaliści, poznajcie “Wariatkę” !jodełka-wariatka

 

Joanna Jodełka po raz kolejny pozwala nam spotkać się ze swoją imienniczką, która z taką wprawą manipulowała czytelnikiem w „Kryminalistce”. Ofiarowała nam bohaterkę, jakich niewiele w świecie kryminału. Nie można jej lubić, ale też trudno ją do końca znienawidzić; prowadzi śledztwo, ale nie jest złym czy dobrym gliną, nie walczy za pokrzywdzonych i o sprawiedliwość, a jedynie o siebie i dla siebie. To ona jest najważniejsza. Egocentryczna, narcystyczna i inteligentna, przez co diabelnie niebezpieczna. Porywa w wir swego szaleństwa i manipuluje dla własnej przyjemności i korzyści. Nie odpuszcza nikomu: młodym matkom, ślicznym hipsterom, inteligentom i biznesmenom. Akcja prowadzona na trzech planach daje nam możliwość spojrzenia na intrygę z różnych perspektyw. Oglądamy świat oczyma Joanny spisującej neurotycznie każdy ruch, każdy element otaczającego ją świata. Poznajemy historię mrocznej zbrodni sprzed lat z odczytywanej przez Joannę książki jej autorstwa. Jednocześnie spoglądamy na wszystko z perspektywy – wydawać by się mogło – obiektywnego narratora. Niby daje nam to pełniejszy obraz całej historii, ale czy na pewno…?

Można się w tej powieści zagubić, stracić pewność, kto tak naprawdę rządzi fabułą – Joanna pisarka czy może Joanna bohaterka. Uważajcie, gdyż „Wariatka” potrafi wciągnąć do swojego świata. Jest mistrzynią fabuły i manipulacji.

My daliśmy się porwać w wir kłamstw i zbrodni i nie żałujemy.


Festiwal Granda ma przyjemność przedstawić debiutancką powieść

Marcina Grygiera  Nie patrz w tamtą stronę

baner -nie patrz

„Czy zdarza ci się odwracać wzrok od ludzkiej krzywdy? A może przeciwnie – lubisz patrzeć? W Puszczy Kampinoskiej zostają znalezione zmasakrowane zwłoki nastolatki. Wszystko wskazuje na rytualny mord dokonany przez okrutnego i żądnego zemsty oprawcę. Morderca zapowiada kontynuację i wciąga ścigającego go policjanta w makabryczną grę cieni. Nadkomisarz Roman Walter rozpoczyna wyścig z czasem i zabójcą. Podejmuje dramatyczną walkę, w której stanie twarz w twarz z demonami przeszłości.”Czytając tę książkę, poznacie grzech zaniechania i jego okrutne konsekwencje.Powieść ta pełna jest dwuznaczności, momentami wprowadza w konsternację. Zasiane w czytelniku ziarno podejrzliwości kiełkuje i rozrasta się wraz z każdym przeczytanym rozdziałem, aż do ostatniej strony, gdy zbieramy żniwo nietypowego, wielopłaszczyznowego dochodzenia.Nie jest to może powieść idealna, ale na pewno niezła, a przede wszystkim świadczy o ogromnym potencjale debiutującego autora. Grygier uchylił drzwi nowym bohaterom powieści kryminalnych; liczymy, że pozwoli im przez nie przejść jeszcze wiele razy. Kilka kwestii pozostawia otwartych, co daje nam nadzieję na ciąg dalszy przygód nadkomisarza Romana Waltera, podkomisarz Alicji Danysz i aspiranta Macieja Krępego. Marcin Grygier (ur. 1969 r.) – absolwent Politechniki Śląskiej, z wykształcenia chemik, pracuje w branży związanej ze sprzętem medycznym. Żonaty, ojciec dwóch dorosłych synów. Z zamiłowania narciarz, motocyklista i biegacz. Książka „Nie patrz w tamtą stronę” to jego literacki debiut.


Festiwal Granda ma przyjemność przedstawić, książkę Krzysztofa M. Kaźmierczaka wydaną po naszym patronatem

zemstaKrótka instrukcja obsługi psa: Zemsta

Sukcesem zakończyła się akcja społecznościowa na rzecz wydania ciągu dalszego kryminału „Krótka instrukcja obsługi psa” dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka, który zadebiutował w tym roku jako autor powieści. Książka oparta jest na motywach głośnego zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary, które cały czas badane jest przez prokuraturę. „Zemsta” to sequel, a zarazem alternatywne zakończenie powieści. Jej akcja rozgrywa się w świecie służb specjalnych, mediów i polityki. Książka wzbogacona jest o dodatek historyczny – nigdy niepublikowane dokumenty MSW z czasów PRL dotyczące wykorzystywania psów m.in. w kryminalistyce. Rekomendacji książce udzielili znani pisarze: Ryszard Ćwirlej, Artur Górski, Dariusz Loranty, Cezary Łazarewicz, Joanna Opiat-Bojarska, Łukasz Orbitowski, Piotr Pytlakowski, Vincent V. Severski i Mariusz Zielke. GRANDA jest jednym z patronów medialnych tej nietypowej książkowej inicjatywy i to właśnie podczas Poznańskiego Festiwalu Kryminału zostanie ona po raz pierwszy zaprezentowana. Premiera odbędzie się w sobotę 24 września br. o godz. 16.30 (Nowa Gazownia ul. Ewangelicka 1). Z autorem powieści będzie można spotkać się także dzień wcześniej, 23 września o godz. 18.00 podczas spotkania „Gdy życie przerasta fikcję”.

 


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz