Media Rodzina

Wydawnictwo Media Rodzina

Stoisko wydawnictwa w Hali Dawnego Dworca Głównego czynne w:

piątek      od 14.00 do 20.00

sobotę      od 11.00 do 20.00

niedzielę  od 11.30 do 18.00

Zapraszamy w sobotę od 11.00 do 12.00 na swoje stoisko, na spotkania  z:

Piotrem Bojarskim – autorem serii kryminałów z komisarzem Kaczmarkiem, zapoczątkowanych książką „Kryptonim Posen”

oraz współczesnej powieści kryminalnej „Ściema”

Bohdanem Głębockim – autorem kryminalno-fantastycznej powieści „Musza Góra”

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kryminalnymi nowościami. Książki do nabycia w czasie festiwalu.

Ostatni_pielgrzym_mala Gard Sveen, Ostatni pielgrzym

Tommy Bergmann, detektyw policyjny, bada sprawę zabójstwa Carla Oscara Krogha – członka ruchu oporu podczas II wojny światowej. Kilka tygodni wcześniej studenci medycyny znajdują kości, które okazują się trzema ludzkimi szkieletami. Te dwa pozornie niezwiązane ze sobą zdarzenia okazują się kluczem do odkrycia szokujących faktów z 1945 roku.

Dynamiczny i zaskakujący debiut norweskiego autora, oparty na faktach, trzymający w napięciu do samego końca. Książka zdobyła najważniejsze nagrody literatury kryminalnej w Skandynawii – nagrodę Rivertona i Szklany Klucz.

 

 

 

Krew we Fryzji_mala-1 Eliza Pieciul-Karmińska, Krew z Fryzji Wschodniej

Drugi kryminał o komisarz Ann Kathrin Klassen z Fryzją Wschodnią w tle. Ktoś zostawia zwłoki pod drzwiami domu komisarz Klassen. Starsza kobieta  nie zmarła śmiercią naturalną, mimo że w akcie zgonu jako przyczynę śmierci podano zatrzymanie akcji serca. Gdy pani komisarz rozpoczyna śledztwo, niespodziewanie otrzymuje wskazówki dotyczące następnej ofiary mordercy.  Trzymająca w napięciu powieść znanego niemieckiego autora.

 

 

 

 

 

Zapisane_maleDominik Dan, Zapisane na skórze

Trzecie spotkanie polskich czytelników z policjantem Krauzem i jego współpracownikami. Umiera żona jednego z detektywów, wkrótce pojawia się w jego domu dawno nie widzialny syn, a wraz z nim problemy. Detektywi Krauz i Chose obiecują ojcu, że przypilnują młodego człowieka, nie domyślają się jednak, w co jest on wplątany. Tymczasem trwają prace nad okolicznościami śmierci wysokiego urzędnika państwowego. Światło dzienne może ujrzeć przerażająca tajemnica sprzed lat.

 

 

 

 

 

pusty-cmentarz Ramiro Pinilla, Pusty cmentarz

Kolejna książka R. Pinilli, gdzie sportretowana jest baskijska prowincja Ginie piękna Anari, zakochana w obcym nie-Basku, wkrótce zostaje rozstrzelany jej brat. Podejrzenie pada na ukochanego. Śledztwo ponownie prowadzi księgarz-detektyw.  Jedna z legend baskijskich- o kochankach, którzy przez groby wpadają do morza i tak żyją długo i szczęśliwie – pobudza wybraźnię mieszkańców miasteczka.